آموزش هیروی (آبادون) Abaddon

باسلام خدمت تمام دانشجوهای سایت استیم سِل در این جلسه با آموزش یکی دیگر از هیروهای دوتادو درخدمت شما عزیزان هستیم بنام آبادون (Abaddon)

Abaddonاز هیروهای نزدیک زن میباشد که اغلب در نقش ساپورت با این هیرو بازی میکنند.این هیرو دارای 4 لول میباشد و جزء هیروهای نسبتا آسون بازی حساب میشود.این هیرو به عنوان ساپورت وظیفه دارد که از یار خود یا همان carry تیم محافظت کند . این هیرو در لاین نباید کریپ (unit) بزند و فقط باید با اتک دادن به هیروی حریف ان را اذیت کند تا carry تیم بتواند ایتم بگیرد و بازی رو جمع کند. همچین این هیرو مثل همه هیروهای ساپورت وظیفه دارد که pull و stack  کند. خود بازی نیز درباره نحوه pull و stack کردن هم آموزش جداگانه ای قرار داده است.

لول ها و طریقه استفاده از آنها

 

لول اول یا ( Mist coil):


این لول به صورت target unit میباشد یعنی هدف مشخص دارد و مثل بعضی از لول ها محوطه ای نیست. این لول اگر به هیروی خودی زده شود به آن هیرو heal میدهد و اگر به هیرو حریف زده شود به آن damage میدهد. مقدار damage /heal که میدهد به ترتیب 260/210/160/110 میباشد. به ازای هر بار استفاده از این لول 50% آن به خود هیرو damage میدهد. مثلا اگر شما 260 تا damage به هر هیرویی بدهید 120 تا damage هم خود هیرو دریافت میکند. این لول روی خود هیرو زده نمیشود. مقدار mana برای این لول 50 تا بوده و شما میتوانید هر 5.5 ثانیه از این لول استفاده کنید.

لول دوم یا ( Aphotic shield) :


این لول یک shield به دور خود هیرو یا هیرو های خودی میسازد که باعث میشود به ترتیب 200/170/140/110 تا damage رو بلاک کند. وقتی که shield حداکثر damage را دریافت میکند . منفجر میشود و مقداری damage به اطراف وارد میکند. اگر shield فعال باشد و لول یک (mist coil) بزنید خود هیرو damage دریافت نمیکند ولی از مقاومت shield کم میشود. این لول به مدت 15 ثانیه روی هر هیرو میماند و اگر تا اون زمان damage کافی نخورد خودش بصورت اتوماتیک از بین میرود و به اطراف damage میدهد . مقدارmana برای هر بار استفاده از این لول به ترتیب130/120/110/100 میباشد. قابلیت دیگر این لول این است که هر بار این لول زده شود باعث میشود افکت های بد از هیرو برداشته شود . مثلا هیرو افکتی دریافت کرده که هر ثانیه داره damage میزنه, شما وقتی این لول رو فعال کنید باعث میشه این افکت از هیرو برداشته بشه که برای ساپورت کردن خیلی کاربردیه.

لول سوم یا ( Curse of Avernus) :


این لول به صورت passive میباشد یعنی بصورت اتوماتیک روی خود هیرو فعال هست و نیازی به فشردن دکمه ای برای فعال کردن آن نیست. این لول به این شکل است که وقتی هیرو به هر چیزی اتک بدهد ( فرقی نداره هیرو باشه , تاور باشه یا unit) آن را slow میکند و وقتی چهارمین اتک رو به هدف بزند,هدف silence میشود و نمیتواند لول بزند . همینطور وقتی هدف silence میشود باعث میشود سرعت اتک دادن خود هیرو و هیروهای اطرافش هم زیاد تر شود. در نظر داشته باشید که چهار اتک شما باید پشت سر هم باشد و اگر بین هر اتک 5 ثانیه اختلاف زمانی بیوفتد شما باید چهار اتک دیگر به هدف بزنید تا هدف به مدت 4.5 ثانیه silence شود. وقتی هدف silence میشود,خود هیرو و هیروهای خودی اطرافش به ترتیب 100/80/60/40 تا attack speed دریافت میکنند. وقتی با این لول به کسی اتک میدهید به ترتیب 25% / 20% / 15% / 10% ان را slow میکند و وقتی ک silence شد به ترتیب 60% / 45% / 30% / 15% آن را slow میکند.

لول چهارم یا (Borrowed time) :


این لول به دو شکل و فقط بر روی خود هیرو فعال میشود. به این شکل است که اگر جون خود هیرو از 400 کمتر شود این لول بصورت اتوماتیک فعال میشود به مدت 6/5/4 ثانیه هر ضربه ای ک دریافت کند رو تبدیل به heal کرده و به همان مقدار جون خودش رو زیاد میکند. این لول را نیز به صورت دستی میتوانید فعال کنید. پیشنهاد میشه زمانی این کار رو انجام دهید ک میخواهید شروع کننده یک fight باشید و میدونید که قراره اول fight خیلی damage زیادی دریافت کنید . نکته ای ک این لول داره اینه ک شما مثلا اگر 500 تا جون داشته باشید و damage بیشتر از آن دریافت کنید لول شما فعال نمیشود و شما مستقیما میمیرید. پس باید حواستان باشد ک اگر حس کردید قرار است damage سنگینی دریافت کنید و جون شما هم کم هست, خودتون این لول رو بصورت دستی فعال کنید تا نمیرید. نکته بعدی راجب این لول این است که به هیچ وجه وقتی این لول فعال است روی خودتان shield نزنید چون shield باعث میشه شما damage نخورید و لول شما هدر میره و یک سوتی به حساب میاد. پیشنهاد میشه وقتی این لول فعال شد ( چه دستی چه اتوماتیک) تا میتونید لول یک یا (mist coil) بزنید. همونطور ک گفتم لول یک شما به خود هیرو damage میده پس اگر این لول فعال بشه و شما لول یک بزنید باعث میشه جون شما بیشتر پر بشه و احتمال زنده ماندن شما بالا میره.

aghanim shard :

وقتی شما این ایتم رو بخرید باعث میشود که لول سوم شما روی لول یک و دو شما تاثیر گذار باشد. همونطور ک گفتم شما اگر 4 اتک با این هیرو به هدف بزنید. هدف شما silence  و slow  میشود. حالا با خریدن این ایتم شما اگر 4 بار با لول یک به حریف damage  بزنید. هدف دوباره هم  silence و هم slow  میشود.

Aghanim’s septer:

شما باخریدن این ایتم زمان ماندگاری لول چهارم خودتان رو افزایش میدهید. علاوه بر این اگر هیروی یار شما بیشتر از 525 تا  damage دریافت کند. هیروی شما بصورت اتوماتیک لول یک به هیروی یار شما میزند. در نظر داشته باشید که برای اینکار لازم است که هیروی یار شما در رنج 1600 قرار داشته باشد. این لول mana مصرف نمیکند.

ایتم بندی برای هیرو Abaddon :

Support : Arcane boot , Aghanim Shard , Aghanim septer, Lotus Orb,Force
Offlaner: Phase boot , Echo Sabre , Sghanim Septer, Shiva’s Guard, Heart
Core:Phase boot, Echo Sabre, Satanic , Daedalus , Silver Edge,Mjollnir

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up