کوالکام اسنپدراگون ۷۱۰ همان اسنپدراگون ۶۷۰ است

 

طی چند ماه اخیر در مورد اسنپدراگون ۶۷۰ و اسنپدراگون ۷۱۰ خبرهای بسیاری خوانده و شنیده‌ایم اما گویا چنین به نظر می‌رسد که هر دو این چیپ‌ها یکی هستند و فقط دو نام متفاوت دارند.

به گزارش وبسایت XDA-Developers، آن‌ها به اسناد و مدارکی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد کوالکام پس از مدتی نام چیپ جدید خود را تغییر داده و برای ارجاع به آن از اسنپدراگون ۷۱۰ استفاده می‌کند، نه اسنپدراگون ۶۷۰.

به منظور روشن‌تر شدن ماجرا، باید بدانید که این دو (یا این) چیپ هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند و کوالکام رونمایی رسمی از چیپ جدیدی نداشته اما در کنگره جهانی موبایل امسال گفت که می‌خواهد سری ۷۰۰ را به منظور خاصی تولید کند.

از آن زمان به بعد، اسنپدراگون ۷۱۰ یکی از نام‌هایی بود که بیشتر در گزارش‌ها شنیده می‌شد اما اگر در مورد اسنپدراگون ۶۷۰ هم گزارش‌های بسیاری خوانده‌اید باید بدانید که این دو در واقع یک محصول هستند و کوالکام فقط نام چیپ را عوض کرده است.

در حال حاضر می‌دانیم که چیپ نام‌برده هشت هسته‌ای بوده و هسته‌های آن به دو بخش چهارتایی تقسیم نمی‌شوند بلکه یک بخش آن دو هسته‌ای است و بخش دیگر شش هسته‌ای.

همچنین در این گزارش آمده که دو موبایل جدید از شیائومی هم طبق مدارک موجود قرار است به اسنپدراگون ۷۱۰ مجهز شوند. البته با توجه به معرفی نشدن این چیپ در حال حاضر، می‌توان انتظار داشت که موبایل‌های بیشتری از این چیپ در آینده نزدیک بهره ببرند.

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up