موبایل آنر 10 هواوی احتمالاً از قابلیت تشخیص صحنه عکاسی بهره خواهد برد

بر اساس گزارش ها به نظر می رسد هواوی قصد دارد در 30 فروردین ماه از جایگزین موبایل آنر View 10 رونمایی کند؛ موبایلی که احتمالاً آنر 10 نام خواهد داشت. بنا بر اسنادی که به تازگی منتشر شده این موبایل از قابلیت های ویژه ای برای عکس برداری برخوردار خواهد بود.

قابلیت مورد بحث «semantic image segmentation mode» نام دارد و به نظر می رسد به لطف آن موبایل می تواند به واسطه یک تصویر ثبت شده، چندین صحنه را تشخیص دهد.

تصویری که در اسناد مذکور منتشر شده و نشان از شناسایی صحنه های متفاوت توسط موبایل دارد.

چیپست کایرین 970 که پیش از این در موبایل های سری P20 و نیز میت 10 به کار رفته بود، از قابلیت های ویژه هوش مصنوعی بهره می برد که امکان شناسایی سوژه هایی از قبیل حیوانات خانگی، برف، ساحل، کوه ها و … را فراهم می کند.

بر اساس گزارش ها قابلیت جدید که قرار است در موبایل آنر 10 تعبیه شود نیز از امکانات پیشرفته پردازش عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی چیپست بهره خواهد برد تا با استفاده از الگوریتم های ویژه قابلیت های دوربین را بیش از پیش افزایش داده و با استفاده از تنها یک عکس افکت های تصویری و تنظیمات مورد نیاز را اعمال نماید.

تصویر اصلی ثبت شده توسط دوربین

تصویر پردازش شده توسط الگوریتم های هوش مصنوعی آنر 10

البته اطلاعاتی که در این اسناد منتشر شده چندان کامل نیست، ولی به لطف تصاویر نمونه که احتمالاً با موبایل آنر 10 ثبت شده می توان دریافت که نتیجه خروجی این سیستم چگونه است. بر اساس این تصاویر به نظر می رسد الگوریتم های مورد استفاده توسط هواوی بسیار شبیه به «+DeepLab-v3» باشد که توسط گوگل به کار می رود، البته راهکار هواوی کاملاً آفلاین است و برای کارکرد نیازی به اینترنت ندارد. با این حال نمی توان به طور قطع صحت اطلاعات منتشر شده را تأیید کرد.

بر اساس گمانه زنی ها آنر 10 احتمالاً از چیپست کایرین 970 بهره مند باشد. همچنین به احتمال قریب به یقین آنر 10 از دوربین اصلی دوگانه با حسگر 20 مگاپیکسلی، نمایشگر 5.8 اینچی، 6 گیگابایت رم و 256 گیگابایت حافظه داخلی بهره مند خواهد بود.

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up