زمان زیادی تا عرضه پلی استیشن 5 باقی مانده است

پیش از این شایعاتی مبنی بر عرضه کنسول پلی استیشن 5 طی سال جاری میلادیدر فضای مجازی پخش شده بود و حال و مطابق آن چه که منابع معتبر می گویند، ممکن است تا سال 2020 شاهد عرضه این کنسول نباشیم.

تقریباً پنج سال از زمان عرضه کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان می گذرد. سونی کنسول نسل هشتمی خود را هفت سال بعد از عرضه پلی استیشن 3 به بازار فرستاد و مایکروسافت این کار را 8 سال بعد انجام داد. بسیاری از علاقه مندان به بازی های ویدیویی خواستار دانستن تاریخ دقیق عرضه کنسول های نسل بعدی هستند اما هنوز هیچ جواب دقیقی برای این موضوع وجود ندارد.

بسیاری از بازی سازان هنوز از جزییات کنسول های نسل بعد سونی و مایکروسافت به طور کامل بی خبر هستند و اطلاعاتی که در حال حاضر در دسترس قرار دارد، بسیار محدود تر از آن است که نوید عرضه کنسول جدیدی را در تاریخی نزدیک بدهد.

طبق اخباری که به بیرون درز کرده، بعضی از سازندگان بازی های ویدیویی هم اکنون به کیت توسعه کنسول نسل بعدی سونی دسترسی پیدا کرده اند و این دسته، عرضه پلی استیشن 5 را حتی در سال 2019 هم بعید می دانند. کیت توسعه به سازندگان بازی اجازه می دهد تا به سخت افزار کنسول برای ساخت بازی، دسترسی بیشتری داشته باشند.این کیت ها برای رفع باگ و صدور اجازه نامه نشر بازی، مفید هستند.

به طور کلی ممکن است کیت های توسعه متفاوتی برای یک کنسول وجود داشته باشند. یکی بازی سازانی که سابقه کار روی عناوین بزرگی را دارد، به سایت کوتاکو گفته که 18 الی 24 ماه قبل از عرضه پلی استیشن 4، به کیت توسعه این کنسول دسترسی پیدا کرده بود. سخت افزار پلی استیشن 4 بر اساس معماری پی سی طراحی شده و از همین سو، از انعطاف پذیری بالایی برای برنامه نویسی و ساخت بازی بهره می برد.

به نظر می رسد سونی خود را برای عرضه کنسول جدیدش برای هر تاریخی آماده نگه داشته تا بتواند در مقابل مواردی همچون حرکت غیر منتظره از جانب مایکروسافت، آماده عمل کند. منابع حاکی از این هستند که سونی تلاش می کند کیت های توسعه پلی استیشن 5 که در حال حاضر بسیار محدود هستند، تا حد امکان مخفی بمانند.

حتی ظاهراً این کمپانی از استودیوهای بازی سازی درخواست کرده تا کیت مورد نظر را در اتاقی دور از دسترس همه کارکنان گذاشته و در آن اتاق را قفل کنند. در ضمن باید دید عرضه کنسول های میان نسلی پلی استیشن 4 پرو و ایکس باکس وان ایکس که مدت زمان زیادی از عرضه آن ها نمی گذرد، چه تاثیری روی زمان عرضه کنسول های نسل بعدی مایکروسافت و سونی خواهند گذاشت.

بیشتر کاربران و تحلیلگران انتظار دارند کنسول بعدی سونی پلی استیشن 5 نام داشته و بازی هایی را اجرا کند که روی پلی استیشن 4 اجرا نخواهند شد. در حال حاضر سال 2020 محتمل ترین گزینه برای عرضه پلی استیشن 5 محسوب می شود. نظر شما چیست؟ آیا زمان عرضه کنسول های نسل بعدی فرا رسیده است؟

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up