بازی PUBG به سومین عنوان پر فروش تاریخ استیم تبدیل شد

ممکن است بازی PUBG در مقایسه با رقیب خود یعنی Fortnite در بعضی موارد ضعیف تر عمل کرده باشد اما همچنان یک عنوان بسیار موفق به حساب می آید. طبق سخنان گیب نیوول، مدیر عامل Valve، این بازی اخیراً به سومین بازی پر فروش تاریخ پلتفرم استیم تبدیل شده است.

او در مورد فروش عالی بازی پابجی می گوید: «شما می توانید یک بازی نسبتاً جدید مثل پابجی داشته باشید و این بازی ها می توانند تمام بازی های چندنفره و تمام تکنولوژی ها را کنار بزنند. در حال حاضر کشور چین یکی از بزرگ ترین بازارها برای سازندگان بازی های پی سی بوده و از همین جهت این بازی می تواند بدون اطلاعات قبلی و در بی خبری کامل به سومین بازی پرفروش تاریخ استیم تبدیل شود.»

البته مشخص نیست که رتبه اول و دوم پر فروش ترین بازی های تاریخ پلتفرم استیم متعلق به چه عناوینی است و ممکن است Valve هیچ زمانی این قضیه را مشخص نکند.

بازی پابجی در ماه مارس سال 2017 میلادی به صورت «دسترسی زودهنگام» روی استیم عرضه شد. نسخه 1.0 این بازی در ماه دسامبر سال گذشته روی همین پلتفرم قرار گرفت.

بعد از عرضه این اثر، استودیو PUBG Corp به عنوان سازنده بازی با انتشار به روز رسانی های مختلف، به پشتیبانی از عنوان پر فروش خود ادامه می دهد و قرار است طی ماه های آتی سال جاری میلادی، محتوای زیادی از جمله یک نقشه جدید برای این بازی عرضه شود.

پیش از این اخباری مبنی به فروش 30 میلیون نسخه ای این عنوان با وجود افت تعداد کاربران آنلاینش در فضای مجازی منتشر شده بود. پابجی به میزان محبوبیتی دست یافته که در تاریخ بازی های ویدیویی بی سابقه است.

این بازی طبق آمار روز گذشته استیم، با 2.46 میلیون کاربر آنلاین همزمان، فاصله زیادی با دومین بازی پرطرفدار این روزهای استیم یعنی DOTA 2 با 583511 کاربر همزمان آنلاین دارد. البته لازم به ذکر است که DOTA 2 یک بازی رایگان است و پابجی قیمتی 30 دلاری روی استیم دارد.

جدا از استیم، این بازی روی کنسول ایکس باکس وان هم عرضه شده و ظاهراً نسخه پلی استیشن 4 آن نیز در راه است. دیدگاه شما در مورد دلایل موفقیت پابجی چیست؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up