اولین استادیوم بازی‌های آنلاین خاورمیانه در دبی ساخته خواهد شد

قرار است یک استادیوم جدید در شهر دبی ساخته شود با این تفاوت که آنجا میزبان مسابقات ورزشی معمول نخواهد بود چرا که استادیوم یادشده به برگزاری بازی‌های کامپیوتری آنلاین اختصاص پیدا خواهد کرد. این اتفاق موجب می‌شود که اولین استادیوم بازی‌های آنلاین خاورمیانه در شهر دبی ساخته شود.

این روزها بازار جهانی بازی‌های‌های کامپیوتری، ارزشی۹۹.۶ میلیارد دلاری دارد و به همین دلیل است که دبی قصد دارد با ساخت Dubai X-Stadium، رهبری مسابقات ورزش‌های الکترونیک را در دست گرفته و آن را رهبری کند.

البته هنوز اطلاعات دقیقی درباره‌ی تاریخ و محل ساخت این استادیوم منتشر نشده اما به هر حال در صورت رخ دادن این اتفاق دبی به کاندیدای مهمی برای میزبانی جهانی بازی‌های‌ کامپیوتری آنلاین تبدیل خواهد شد.

گزارش شده که ۱۸ درصد جمعیت خاورمیانه و شمال آفریقا را گیمرها تشکیل می‌دهند. به همین دلیل است که پلتفرم جدید در دبی نه تنها می‌تواند شغل‌های زیادی ایجاد کند بلکه قادر است از سفر توریست‌ها‌ی علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای سود سرشاری کسب کند.

کارشناسان صنعت بازی‌های آنلاین پیش بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۰ میلادی، شمار طرفداران و دنبال کنندگان مسابقات بازی‌های آنلاین می‌تواند از مرز ۶۰۰ میلیون نفر نیز بگذرد که در این صورت شهر دبی برای تمامی این طرفداران به نامی آشنا بدل خواهد شد.

چندی پیش اداره‌ی رسانه‌ دولتی دوبی با انتشار ویدیویی در توییتر اعلام نمود که ساخت استادیوم اکس با همکاری Tecom Group صورت خواهد گرفت. «مونا الماری» مدیرکل اداره‌ی رسانه‌ دولتی دوبی درباره‌ی دلیل ساخت این استادیوم می‌گوید:

«در عصری زندگی می‌کنیم که فرهنگ دیجیتال در تمامی جنبه‌های زندگی مردم نظیر ورزش و سرگرمی رخنه کرده است. این مسئله موجب می‌شود که اقدامات جدیدی در این زمینه صورت پذیرد و ساخت استادیم  Dubai X-Stadium یکی از همین اقدامات بوده است. ما قصد داریم با افتتاح چنین استادیومی در دبی، این شهر را به مهمترین مرکز اقتصاد دیجیتالی منطقه بدل کنیم.»

ثبت آگهی فروش

برای فروش اکانت یا آیتم خود با قیمت مناسب اقدام به ثبت اگهی کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.

مطالب مرتبط

keyboard_arrow_up